Już 100 milionów pobrań z serwisu App Store na całym świecie

App Store

Firma Apple ogłosiła dziś, że użytkownicy urządzeń iPhone oraz iPod touch pobrali już ponad 100 milionów egzemplarzy programów z nowatorskiego serwisu App Store, który uruchomiony został 11 lipca 2008 r. W serwisie App Store jest teraz dostępnych ponad 3 000 programów, z tego 90 procent w cenie poniżej 10 USD i ponad 600 oferowanych bezpłatnie. Programy mogą korzystać z dużego wyświetlacza iPhone’a, innowacyjnego interfejsu użytkownika Multi-Touch, szybkiej, przyspieszanej sprzętowo grafiki 3D, wbudowanego przyspieszeniomierza i technologii określania położenia. Otwiera to drogę do tworzenia programów mobilnych o niespotykanym dotąd poziomie zaawansowania.

„Unikatowe możliwości iPhone’a, łatwy w użyciu pakiet SDK oraz szansa na dotarcie do milionów użytkowników za pośrednictwem App Store — to właśnie sprawiło, że bez wahania zdecydowaliśmy się wejść na tę platformę”, powiedział John Pollard, Dyrektor Generalny firmy Jott. „Na dziś liczbę pobrań oprogramowania Jott for iPhone liczymy już w setkach tysięcy, a to oznacza dla naszej firmy znaczący sukces komercyjny”.

„Ponieważ pracowałem już na etacie, grę Trisim pisałem w wolnym czasie, korzystając z pakietu iPhone SDK. Szczerze mówiąc, absolutnie nie spodziewałem się tak dobrych rezultatów”, powiedział Steve Demeter, założyciel Demiforce. „Sprzedaż na poziomie 27 000 pobrań w pierwszych trzech tygodniach oznacza, że mam obecnie nowy, całkiem spory strumień dochodów oraz szereg możliwości zawodowych, których nie miałem jeszcze kilka miesięcy temu”.

„Jako 18-letni uczestnik programu iPhone Developer Program zdobyłem stypendium naukowe Apple WWDC i wykorzystałem tę okazję, by w lecie dokończyć mój program”, powiedział Bryan Henry, autor Equivalence. „Było to bardzo ciekawe doświadczenie i z pewnością najbardziej opłacalna praca wakacyjna, jaką udało mi się zdobyć — w pierwszym miesiącu sprzedaży przez App Store zarobiłem ponad 8000 USD”.

„Liczba rejestracji nowych klientów za pośrednictwem AppStore przekracza o 300 procent łączną liczbę rejestracji we wszystkich pozostałych kanałach”, powiedział Chris MacAskill, współzałożyciel SmugMug. „W naszym programie dla iPhone'a mogliśmy zastosować rozwiązania, o których nie śniłoby nam się na innych platformach mobilnych. Mogę stwierdzić, że to rewolucja zarówno dla nas, jak i dla użytkowników telefonów iPhone oraz iPodów touch”.

iPhone łączy się z serwisem App Store za pośrednictwem sieci komórkowej lub Wi-Fi, a zatem użytkownicy mogą bezprzewodowo pobierać programy bezpośrednio na telefon iPhone lub iPoda touch i od razu z nich korzystać. Programy są albo bezpłatne, albo płatne z konta użytkownika w iTunes, zaś App Store powiadamia użytkownika, gdy pojawiają się uaktualnienia posiadanych przez niego programów. Dostęp do App Store jest także możliwy za pomocą programu iTunes (www.itunes.com) działającego na komputerze Mac lub PC, który synchronizuje programy z telefonem iPhone lub z iPodem touch za pośrednictwem kabla USB.

W latach 70. firma Apple wprowadziła na rynek komputer Apple II, który spowodował rewolucję w dziedzinie komputerów osobistych, w latach 80. firma wprowadziła komputer Macintosh, który zmienił definicję komputera osobistego. Dzisiaj firma Apple nadal jest branżowym liderem w dziedzinie innowacji dzięki wielokrotnie nagradzanym komputerom, systemowi operacyjnemu OS X, pakietowi iLife oraz aplikacjom profesjonalnym. Apple jest również pionierem w rewolucji multimediów cyfrowych za sprawą iPoda — przenośnego odtwarzacza muzyki i wideo — oraz sklepu iTunes Store. Firma weszła na rynek telefonów komórkowych, oferując rewolucyjny telefon iPhone.

Logowanie