iPhone Flash Player czeka tylko na Apple

iPhone Flash

Dyrektor projektu w Adobe Systems , Paul Betlem wspomniał po raz pierwszy o technologi Flash na telefony iPhone na tegorocznej konferencji Flash On The Beach, która odbyła się w Brighton, U.K.

"Mój zespół pracuje nad technologią Flash przeznaczoną dla iPhone, ale jest to platforma zamknęta."

Była to aluzja w stronę Apple i całkiem prawdopodobne, że jeżeli tylko Apple pójdzie w tym kierunku to technologia Flash dla iPhone zostanie opracowana i wydana bardzo szybko. Niektóre pogłoski głoszą, że ociąganie się z Flash playerem dla iPhona wynika z faktu, że technologia ta nie będzie działać poprawnie na telefonach Apple do puki nie dojdzie do pewnego kompromisu w iPhone SDK.

Czy nie jest to już któryś z kolei raz kiedy to kierownik Adobe mówi otwarcie o pracach nad technologią Flash dla iPhone. W czerwcu CEO Adobe Systems, Shantanu Narayen również wspomniał o iPhone Flash playerze.

"Z całym szacunkiem dla iPhone, pracujemy nad nim. Posiadamy już wersję Flash, która pracuje na iPhone w trybie emulacji. Potrzebujemy jednak przenieść ją z fazy testowej do wersji użytkowej. Jesteśmy zadowoleni z postępów jakie poczyniliśmy."

Logowanie