Apple przedstawia nową wersję iTunes 8

iTunes

Firma Apple zaprezentowała dziś iTunes 8, następną główną wersję popularnego odtwarzacza muzyki i wideo dla komputerów Mac i PC. Program jest doskonale zintegrowany z najpopularniejszym na świecie internetowym sklepem multimedialnym (www.itunes.com) i zawiera nową, przełomową funkcję Genius. Umożliwia ona automatyczne tworzenie list odtwarzania poprzez wybieranie z biblioteki tych utworów, które będą do siebie pasować — wystarczy jedno kliknięcie. Genius pomaga miłośnikom muzyki na nowo odkrywać ulubione utwory, które mają już w swoich kolekcjach. iTunes 8 oferuje nowe sposoby przeglądania bibliotek muzyki i wideo.

Korzystanie z przełomowej funkcji Apple Genius jest bardzo proste — wystarczy zaznaczyć utwór, kliknąć przycisk Genius, a iTunes natychmiast utworzy listę odtwarzania zawierającą utwory z biblioteki, które najlepiej pasują do zaznaczonego. Listę utworzoną przez funkcję Genius można przejrzeć, odświeżyć, wybierając inne utwory, i zapisać na później. Nowy iPod classic, iPod touch, iPod nano oraz iPhone umożliwiają nawet tworzenie takich list odtwarzania na urządzeniu przenośnym. Pasek boczny Genius widoczny w iTunes zawiera propozycje utworów dostępnych w sklepie iTunes Store*, których nie ma jeszcze w bibliotece. Rekomendacje te wynikają z wyborów dokonywanych wcześniej przez użytkownika.

Po włączeniu nowej funkcji Genius w iTunes 8 informacje o bibliotece użytkownika są (anonimowo) przesyłane do sklepu iTunes Store*, gdzie opracowane przez Apple algorytmy łączą je i przetwarzają razem z danymi zebranymi (również anonimowo) od milionów innych użytkowników iTunes. Wyniki działania funkcji Genius, zgodne z charakterem osobistej biblioteki muzycznej użytkownika, są przesyłane z powrotem do komputera i pozwalają później na automatyczne tworzenie list odtwarzania Genius w programie iTunes i na iPodach, nawet bez aktywnego połączenia z Internetem.

Nowy wizualny interfejs przeglądania programu iTunes 8 przedstawia zawartość biblioteki muzycznej i wideo wraz z okładkami albumów i filmów, a ponadto oferuje wygodne sposoby nawigacji wśród filmów, programów dla iPhone'a, podcastów i książek audio.

iTunes Store* to najpopularniejszy na świecie internetowy sklep z muzyką, programami telewizyjnymi i filmami. Jego katalog obejmuje 8,5 miliona utworów muzycznych, ponad 30 000 odcinków programów i seriali telewizyjnych oraz ponad 2500 filmów, w tym 600 w najwyższej jakości HD. Sklep iTunes Store to najlepszy adres, pod którym użytkownicy komputerów Mac i PC mogą zgodnie z prawem odkrywać i pobierać muzykę i wideo z Internetu. Przesądzają o tym takie zalety, jak charakterystyczna dla rozwiązań Apple łatwość obsługi, pionierskie rozwiązania, jak wypożyczalnia iTunes Movie Rentals, zintegrowana obsługa podcastów, udostępnianie list odtwarzania iMix, możliwość składania kupionych wcześniej utworów w pełne albumy po obniżonych cenach oraz bezproblemowa integracja z urządzeniami iPod oraz iPhone.

Dostępność
Program iTunes 8 dla systemów Mac i Windows jest dostępny bezpłatnie do pobrania spod adresu (www.itunes.com).
W latach 70. firma Apple wprowadziła na rynek komputer Apple II, który spowodował rewolucję w dziedzinie komputerów osobistych, w latach 80. firma wprowadziła komputer Macintosh, który zmienił definicję komputera osobistego. Dzisiaj firma Apple nadal jest branżowym liderem w dziedzinie innowacji dzięki wielokrotnie nagradzanym komputerom, systemowi operacyjnemu OS X, pakietowi iLife oraz aplikacjom profesjonalnym. Apple jest również pionierem w rewolucji multimediów cyfrowych za sprawą iPoda — przenośnego odtwarzacza muzyki i wideo — oraz sklepu iTunes Store. Firma weszła na rynek telefonów komórkowych, oferując rewolucyjny telefon iPhone.

* iTunes Store nie jest dostępny w Polsce

Tags:

Logowanie